2160p@30fps

0

2160p video çözünürlüğünüzün 4K olduğunu 30fps ise saniyede 30 kare oynatabildiğini gösterir.

Video oynatılırken, “fps”, kare hızı olarak da bilinen saniyede kare sayısını ifade eder. Her çerçeve bir fotoğraftır; Çerçeveleri hızlı bir şekilde görüntülemek, hareket veya animasyon yanılsamasını yaratır. Saniyede daha fazla kare, daha yumuşak hareket belirir.

4K için optimal kare hızı 60 fps’dir; ancak, bazı 4K UHD TV’ler sadece 30 fps’de 4K’yı destekliyor. Bu bir sorun olabilir, çünkü Netflix gibi bazı internet üzerinden yayın yapan sağlayıcılar, TV ile HDMI® bağlantısı 60fps’de 4K’yı destekliyorsa sadece 4K içeriği oynatır. Ayrıca, 4K içeriğin kanal içinde kullanıma sunulmadığını da görebilirsiniz. Örneğin, Netflix 60 fps’de 4K içeriği oynayabilen bir HDMI bağlantısı algılamazsa, “4K satırı” Netflix kanalında görüntülenmeyebilir.

Önceki İçerik 2160p@60fps
Sonraki İçerik Qualcomm Snapdragon 845
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz