BlackBerry OS

0

BlackBerry OS, BlackBerry akıllı telefonlar için Research In Motion (RIM) tarafından geliştirilen tescilli bir mobil işletim sistemidir.

BlackBerry platformu en iyi kurumsal iletişim ortamı için yerel desteği, e-posta, takvim, görevler, notlar ve rehberlerin tam kablosuz aktivasyonuna ve senkronizasyonuna izin verir.

Şu anda konuşlandırılmış sürümler arasında BlackBerry Device Software v5.0, BlackBerry 6 işletim sistemi ve BlackBerry 7 işletim sistemi bulunmaktadır.

BlackBerry 10 OS, RIM’in Playbook tabletindeki versiyona benzeyen QNX tabanlı bir işletim sistemidir. 2013 yılında BlackBerry işletim sisteminin akıllı telefonlarda ve tabletlerde yerini alacaktır. Ayrıntılar henüz açıklanmamıştır. Şimdilerde ise Blackberry telefonlarda Android işletim sistemi kullanılmaktadır.

Önceki İçerik Firmware
Sonraki İçerik watchOS
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz