HDR

HDR, yüksek dinamik aralık anlamına gelir. Görüntüleme teknolojisi ile ilgili olarak, dinamik aralık, renk, kontrast ve parlaklığın en küçük ve en büyük değerleri arasındaki oranlara karşılık gelir.

Dinamik aralık, ekranın tam görsel yelpazeye bıraktığı renk miktarını karşılaştırır.

Bir ekranın dinamik aralığını değerlendirdiğimizde, ekranın tüm görsel spektruma verdiği renk miktarını karşılaştırırız; bu, insan gözünün görebileceği tüm renktir. Kısacası, yüksek dinamik aralıklı ekranlar, standart tanımı (SDR) olan ekranlardan çok daha fazla görsel spektrum üretir. Sonuç olarak, HDR ekranların önemli ölçüde daha fazla miktarda ışık vermesi gerekiyor. Bu onları üretmek ve daha pahalı hale getirmek için daha zor hale getirir.

Diğer bir deyişle;

Fotoğraf terimleriyle, dinamik aralık, bir görüntünün en açık ve en koyu elemanları arasındaki farktır. Yüksek Dinamik Aralık veya HDR, bu dinamik aralığı, akıllı telefonunuzun objektifi tarafından yakalanabilecek özelliklerin ötesine taşıyan bir işlemdir.

HDR’nin nihai hedefi daha etkileyici resimler yaratmak olsa da, her fotoğraf için kullanılması gereken bir özellik değil.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0