MediaTek Helio P60, Chipset üreticisinin en gelişmiş ve Yapay Zeka destekli 12 NM mimarisine sahip işlemcisidir.

Helio P60, MediaTek NeuroPilot AI (Yapay Zeka) teknolojisini akıllı telefonunuzun kalbine, çekirdek gücüne, yüz tanıma için yerleşik AI’ya ve AI gelişmiş akıllı görüntüleme ve videoya getiriyor.

12nm teknolojisi kullanılarak üretilen bu çip inanılmaz enerji verimliliği, daha uzun pil ömrü ve günümüzün en zorlu uygulamaları için optimize edilmiştir.

MediaTek yonga setleri, yüksek kaliteli özellikler ve performans sunarak, orta segmen akıllı telefonlarda dahi premium deneyimler sunan cihazlara erişim sağlayabiliyor.

MediaTek Helio P60, MediaTek’in şimdilik en gelişmiş çipi. Zekayı telefonunuza getirmek için ustalıkla tasarlanmıştır. Edge AI işlemi, telefonunuzun içgüdüsel olarak öğrenmesine ve hareket etmesine yardımcı olur. Derin öğrenme, yüz algılama ve gerçek zamanlı fotoğraf geliştirme ile bu çip güzel bir zihne sahip.

P60 fotoğrafçılığınızı bir sonraki seviyeye taşımanıza izin veriyor. 24 + 16MP çift kamera veya 32MP tek kamera ile kapsamlı, donanım geliştirilmiş kamera sistemlerini destekliyor. Çarpıcı fotoğraflar ve videolar çekmenize yardımcı olmak için güç optimizasyonlu üçlü Görüntü İşlemcisi (ISP) sistemi ile desteklenir.

CorePilot ile P60, ağır oyun, video veya çoklu görev uygulamaları için cihazınızın pürüzsüz ve serin, ancak güvenilir bir şekilde hızlı çalışmasını sağlamak için hassas güç sağlar. 8 çekirdekli CPU’ları arasında dört büyük Arm Cortex-A73 işlemcisi ile bu çip, tüm işleme taleplerinizi karşılamak için tasarlanmıştır.