microUSB v2.0

0
microUSB v2.0

Micro USB, akıllı telefonlar, MP3 çalarlar, GPS cihazları, fotoğraf yazıcıları ve dijital kameralar gibi kompakt ve mobil cihazları bağlamak için geliştirilen Evrensel Seri Veri Yolu (USB) arayüzünün minyatür bir versiyonudur.

Pek çok Micro USB konektörler var, mikro A, mikro B ve mikro USB 3 şeklinde. USB 3 mikro, mikro B’ye oldukça benziyor, ancak telin yan tarafında ilave bir pin grubu var, USB 3’ün daha yüksek hızını sağlıyor. Standart USB gibi, mikro sürümler tak-çalıştır ve çalışırken değiştirilebilir.

USB çevresel veri yolu standardı Compaq, IBM, DEC, Intel, Microsoft, NEC ve Northern Telecom tarafından ortaklaşa geliştirildi. Teknoloji, tüm bilgisayar ve aygıt satıcıları için ücretsiz olarak mevcuttur.

Aşağıda, mini ve mikro USB sürümlerinin resimlerini görebilirsiniz:

USB 3 micro
USB 3 micro
USB mini ve micro A ve B

Önceki İçerik Infinity Display
Sonraki İçerik İvmeölçer
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz