WAV

0

Wav dosyası, Microsoft tarafından oluşturulan, sistem ve oyun seslerinden CD kalitesindeki seslere kadar her şey için standart bir PC ses dosyası formatı haline gelmiş bir ses dosyası formatıdır.

Bir Wave dosyası, WAV (.wav) dosya adı uzantısıyla tanımlanır. Esas olarak PC’lerde kullanılan Wave dosya formatı, Macintosh gibi diğer bilgisayar platformları için geçerli bir değişim ortamı olarak kabul edilmiştir. Bu, içerik geliştiricilerin örneğin ses dosyalarını işleme için platformlar arasında serbestçe hareket ettirmelerine izin verir.

Sıkıştırılmamış ham ses verisine ek olarak, Wave dosya formatı, dosyanın parça sayısı (mono veya stereo), örnek oranı ve bit derinliği hakkında bilgi depolar.

Önceki İçerik MP3
Sonraki İçerik Corning Gorilla Glass 3
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz