Wi-Fi Direct

Wi-Fi Direct, cihazları bir erişim noktasından geçmek zorunda kalmadan birbirine bağlanabilir, yani yönlendiricinizi kullanmanız gerekmez. Wi-Fi Direct’in bir kablosuz erişim noktasına ihtiyacı yoktur.

Bunun nedeni, Wi-Fi Direct cihazlarının kendi özel ağlarını gerektiği gibi kurması ve hangi cihazların müsait olduğunu görmenize ve hangisini bağlamak istediğinizi seçmenize izin vermesidir.

Wi-Fi dünyası, internet sevgisini kablosuz yaymak için devraldı ve son derece popüler olduğunu kanıtladı – ancak bu, cihazları bağlamanın en iyi yolu değil.

Wi-Fi özellikli cihazlarınızı erişim noktalarına ve uzun süreli parolalarla uğraşmadan zahmetsizce bağlayabilmeniz harika olmaz mıydı? Wi-Fi Direct bunu vaad ediyor.

Eğer bunun daha çok Bluetooth gibi geldiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz… Çok daha hızlısıdır.

Wi-Fi Direct resmi bir standarttır

Wi-Fi kitini onaylamakla sorumlu küresel endüstri birliği olan Wi-Fi Alliance aracılığıyla geliyor. Bu, herhangi bir Wi-Fi Direct özellikli teknolojinin, özel donanım gerektirmeden diğerleriyle birlikte çalışacak şekilde ayarlandığından emin olabileceğiniz anlamına gelir.

Wi-Fi Direct’in arkasındaki fikir, basit görevlerin basit bağlantılara ihtiyaç duymasıdır. Dizüstü bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan bir kablosuz yazıcıya baskı yapmak, odadaki birisiyle görüntüleri paylaşmak veya hatta tatil videolarınızı telefonunuzdan TV’nize gönderme işlemini yerine getirir.

Bunların hiçbiri aktif bir internet bağlantısı ya da bir internet bağlantısı gerektirmez, ancak yazıcıya ya da diğer kişinin donanımına ya da TV’ye bağlanmaları gerekir. Wi-Fi Direct ile, bu çok daha kolay hale geldi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0