Yüz tanıma

0

Yüz algılama tanımı, dijital görüntülerde insanların yüzlerinin varlığını tanımlayabilen bilgisayar teknolojisini ifade eder. Çalışmak için yüz tanıma uygulamaları, daha büyük görüntülerde insan yüzlerini algılamak için makine öğrenimi ve algoritmalar olarak bilinen formülleri kullanır. Bu daha büyük görüntüler, manzaralar, binalar ve insanların (örneğin bacaklar, omuzlar ve kollar) diğer kısımları gibi yüzleri olmayan çok sayıda nesne içerebilir.

Yüz algılama, yüz tanımadan daha geniş bir terimdir. Yüz algılama, sadece bir sistemin bir görüntü veya videoda mevcut bir insan yüzü olduğunu belirleyebileceği anlamına gelir. Yüz algılama, kameraları otomatik odaklamak için de kullanılabilir. Ve belirli bir alana kaç kişinin girdiğinin sayılması için kullanılabilir. Pazarlama amacıyla bile kullanılabilir. Örneğin, bir yüz tanındığı anda reklamlar gösterilebilir.

Önceki İçerik H.263
Sonraki İçerik 4-axis OIS
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz