Ana SayfaTeknoloji HaberleriFriendFinder Hacklendi

FriendFinder Hacklendi

-

Dünya’nın en kapsamlı arkadaşlık sitelerinden olan ve genelde yetişkinlere hitap eden Adult FriendFinder isimli web sitesi, sanal korsanların siber saldırısına maruz kaldı. Bu saldırı sonrasında çoğu kullanıcıların özel bilgileri, resimleri, elektronik posta adresleri ve kiminle beraber olduklarına dair bilgiler ele geçirildi.

Binlerce Kişinin Bilgileri Tehlikede

FriendFinder kullanıcılarının bilgileri ele geçirildi.


63 milyonluk bir platform olan Adult FriendFinder sitesi, kullanıcıların cinsel tercihlerini ve aldatma sıklıkları gibi bilgilere yer veren bir platform olarak kullanılıyor. Bu tür bir portalın hacklenmesi durumunda ele geçirilen bilgilerin de internet platformunda yer alması durumunda da binlerce kişinin mağdur durumda olması kaçınılmaz bir hal alıyor. Ele geçirilen tüm bilgilerin internete sızdırılması konusunda da deep web denilen sitelerin kullanımda olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bu tür bilgilerin arama motorları aracılığı ile ulaşılmayacak konumda oluşturulan deep web sitelerine sadece özel yazılımlar kullanılarak giriş yapılabildiği için çok geniş bir kitleye yayılmayacağı konusunda tahminler de yer alıyor.

Bu siber saldırıdan 4 milyon kişinin müzdarip olduğu ve bu olay karşısında da site yöneticilerinin hukuki girişimlerde bulunacak ve dava sürecini başlatacaklarını belirttiler. Bu aşamada polis ile işbirliği içerisinde yer aldıklarını beyan ettiler. Bu konuda da gerekli hesaplamaların sürdüğünü belirterek; bu saldırıdan etkilenen kullanıcıların bilgilerini kullanılmasını engelleyecek girişimlerde de bulunacaklarını ifade eden açıklamalara da yer verdiler.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.