Galaxy Note 5 ve OnePlus 2 Karşılaştırması

Galaxy Note 5 ve OnePlus 2’yi karşılaştırdık. Akıllı telefon pazarında o kadar fazla model bulunmakta ki, kullanıcılar hangi modeli tercih etmeli bu konuda oldukça zorlanmaktadırlar. bu durumu iki modelin kıyaslaması ile en aza indirmek için bu yazımızı okuyabilir ve Galaxy Note 5 ile OnePlus 2 arasında ki farkları görebilirsiniz.

Tasarım ile karşılaştırmaya başlayacak olursak her iki cihazında dayanıklı bit metal malzemeye sahip olduğunu söylemeliyiz. Corning Gorilla Glass 4 ekrana sahip olan iki cihazda, Galaxy Note 5 Gorilla Glass 4 kaplamalı dayanıklı arka cama sahip iken OnePlus 2 ise ise seçeneği birden çok olan arka kapak imkanı sunmaktadır. Galaxy Note 5 7.6 mm kalınlığına sahip olup 171 gram ağırlığına sahip iken OnePlus 2 9.9 mm kalınlığı ve 175 gram ağırlığı ile dikkat çekmektedir.

Super AMOLED ekranı ile OnePlus 2’ye göre daha iyi görüntü sunan Galaxy Note 5, 5.7 inç büyüklüğünde Quad HD Super AMOLED ekrana sahiptir ve 518 PPI değeri ile dikkat çekmektedir. OnePlus 2 ise 5.5 inç boyutunda Full HD LTPS LCD ekrana sahiptir.

Piksel yoğunluğu ise 401 PPI’dır. Kamera kıyaslaması yapacak olursak Galaxy Note 5 f/1.9 diyafram açıklığına sahip 16 MP çözünürlüğünde bir ana kameraya sahiptir. 4K video kaydı yapabilme yeteneğine sahip bu kameranın yanı sıra 5 MP çözünürlüğünde de bir ön kamera bulunmaktadır. OnePlus 2 modelinde ise 13 MP değerinde arka kamera yer alıyor olup 4K video kaydı yapabilme yeteneği bu cihazda da yer almaktadır. Ayrıca 5 MP çözünürlüğünde bir ön kamera yer almaktadır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0