Samsung Galaxy Note 4 ve Note 5 arasındaki farklar

Samsung’un en çok tercih edilen iki akıllı telefonu olan Galaxy Note 5 ile Galaxy Note 4 ‘ün başarısını biliyoruz fakat ikisini birbirinden ayıran bazı özellikleri var ve bunları size sunmak istiyoruz.

Tasarım açısından Galaxy Note 5, Galaxy Note 4 modeline göre daha şık ve ele oturan bir yapıya sahip ve çerçevesi de daha ince olan Galaxy Note 5, kullanıcılar için daha kullanışlı gibi görünüyor. İşlemci ve RAM olarak farklılıkları ise; Galaxy Note 5, 64 bit 8 çekirdekli Exynos 7420 yonga setinden oluşurken, Galaxy Note 4 ise Exynos 5433 işlemci üzerine oluşturulup Cortex A53 ve Cortex A57 işlemcisine sahip. Galaxy Note5‘te 4 GB RAM’a yer verilirken, Galaxy Note 4 modelinde ise 3 GB RAM’a yer verilmişti.

samsung-galaxy-note-4-new     samsung-galaxy-note5

Ayrıca Galaxy Note5 en büyük farkını grafik biriminde ortaya koyacak. Kamera farklılıkları açısından değerlendirmek gerekirse; Galaxy Note5’te 16 MP çözünürlüklü OIS arka kameraya yer verildi. Ön kameranın çözünürlüğü ise 5 MP olarak sunulmuş. Galaxy Note 4’ün arka kamerası Note5 ile aynı ama ön kamerasının çözünürlüğü 3,7 MP. Batarya ömrü olarak Note 4’ün kullanım kapasitesinin daha fazla olduğunu görüyoruz.

Bazı kullanıcılar için önemli olan hafıza durumdaki farklılıklar ise şöyle; Galaxy Note 4’ün, MicroSD kart sayesinde hafızası arttırılabiliyor fakat Galaxy Note 5’in ise MicroSD kart özelliği bulunmuyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0