Ana SayfaKarşılaştırmaSamsung Galaxy S20 Plus vs iPhone 11 Pro Max Karşılaştırması

Samsung Galaxy S20 Plus vs iPhone 11 Pro Max Karşılaştırması

Her iki akıllı telefon da oldukça pahalı fiyatlara sahip. Peki her ikisi de fiyatlarını karşılayabilecek özellikleri barındırıyor mu? Samsung Galaxy S20 Plus vs iPhone 11 Pro Max telefonlarını sizler için karşılaştırdık.

-

Samsung Galaxy S20 Plus vs iPhone 11 Pro Max karşılaştırması, bu senenin iki amiral gemisini de değerlendirmek için mükemmel bir yol. Hangi telefonun daha iyi olduğuna dair spekülasyonlar devam ediyor. Her iki akıllı telefon da oldukça pahalı fiyatlara sahip. Peki her ikisi de fiyatlarını karşılayabilecek özellikleri barındırıyor mu? Samsung Galaxy S20 Plus vs iPhone 11 Pro Max telefonlarını sizler için karşılaştırdık.

Tasarım

Her iki modelin tasarımında da muhteşem detaylar bulunuyor. Samsung Galaxy S20 Plus, tasarım kısmında gerçekten ihtişamlı bir görüntüye sahip. Ön kısımda sunulan delikli ekran tasarımının bu modelde de devam ettirildiğini görüyoruz. Note serisinde olduğu gibi üst kısımda kamera ekrana gömülü bir şekilde geliyor.

Tek bir ön kameranın kullanıldığı akıllı telefonun, ekran kısmında kavisli kenarlar bulunuyor. Arka kısma geçtiğimiz zaman ise dikdörtgen şeklinde bir kamera düzeni karşımıza çıkıyor. Bu kamera alanında çok sayıda kamera kullanıldığını görüyoruz. Telefon 161.9 mm X 73.7 mm X 7.8 mm ölçülerinde ve 186 gram ağırlığında.

iPhone 11 Pro Max ise tanıdık bir tasarım benimsemişe benziyor. Apple uzun bir süredir tasarım değişikliklerine gitmeme kararı almıştı. iPhone X modelinde kullanılan ekran tasarımı büyük ölçüde bu seride de korundu. Yine ön kısımda bir çentik alanı bulunuyor ve geniş çentik alanı içerisinde Face ID teknolojisinin saklı olduğunu görüyoruz.

Bunun dışında arka kısımda ise önemli bir tasarım değişikliği var. Bu seride, eski telefonun aksine kare şeklinde bir kamera yerleştirilmiş. Kare şeklinde kamera alanının kullanıldığı akıllı telefonda toplamda 3 arka kamera var ve flaş ışığı da yine bu kısımda konumlandırılmış durumda. Telefon, 158 mm X 77.8 mm X 8.1 mm ölçülerinde ve 226 gram ağırlığında. Yani Samsung S20 Plus’dan biraz daha ağır bir telefon olduğunu belirtmekte fayda var.

Ekran Özellikleri

Ekran kısmında Samsung’un akıllı telefonunda Dinamik OLED tercih edilmiş. Genel olarak bu ekranların çok iyi renk doygunluğu sunduğunu biliyoruz. Bu seride de Dinamik AMOLED 2x ekranı bulunuyor.

Siyah ve diğer renk tonlarının dolgunluğu çok iyi olan ekranda 6.7 inçlik bir kullanım alanı bulunuyor. Çözünürlük değeri ise 3200 X 1440 piksel olarak açıklanmış durumda. Bu değer bile yeni serinin piksel doygunluğunun ne kadar yüksek olduğunu göstermekte. Ekranın PPi değeri de 525 PPi olarak açıklandı.

iPhone 11 Pro Max‘de ise kullanılan ekran, 6.5 inçlik Super Retina XDR OLED ekran. Genel olarak görüntü kalitesi yüksek olan ekranın 2688 X 1242 piksel çözünürlük değeri bulunuyor. Bu değerle beraber elde edilen piksel yoğunluğu ise 458 PPi olarak açıklandı.

Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy S20 serisi içerisinde Samsung’un Exynos 990 serisi işlemcileri bulunuyor. Aslında bu işlemlere alternatif olarak sunulan Snapdragon 865 serisi de var ancak bunlar ABD genelinde satışı olan modeller olarak öne çıkıyor. RAM kısmında ise ciddi bir fark söz konusu. 12 GB RAM kullanan akıllı telefonda 128 GB depolama alanı sabit değer olarak geliyor ve 1 TB’a kadar yükseltilebilir hafıza sunuluyor.

iPhone 11 Pro Max: Apple’ın şu an için en güçlü işlemcileri olan A13 Bionic serisi işlemcilerin kullanıldığı akıllı telefonda RAM seçimi için önemli bir fark olduğunu görüyoruz. Bu modelde kullanılan RAM miktarı sadece 4 GB. Tabii ki iOS işletim sisteminin bir artısı var ve arada çok büyük bir fark oluşması engelleniyor. Bunun dışında depolama alanı ise 64 GB seviyesinden başlıyor.

Kamera Özellikleri

Samsung Galaxy S20 Plus‘da 12 MP değerinde bir kamera, 64 MP değerinde telefoto kamerası ve 12 MP değerinde üçüncü bir kamerayla beraber uçuş sensörleri bulunuyor. 8k çekim yapabilen akıllı telefonun ön kamera kısmında ise 10 MP değerinde tek bir kamera görüyoruz.

iPhone 11 Pro Max’da ise 12 MP + 12 MP + 12 MP değerinde 3 arka kamera karşımıza çıkıyor. Yine ön kamera kısmında 12 MP değerinde tek bir kamera var. Açıkçası her iki telefonun da kamerası çok iyi ve değerlendirmeler için uzun kullanım testlerini beklemek gerekiyor.

Fiyatlar

  • Samsung Galaxy S20 Plus 128 GB depolama alanıyla beraber 9299 TL satış fiyatına sahip.
  • iPhone 11 Pro Max 64 GB depolama alanıyla beraber 11.999 TL.

Karar

Her iki telefonun özellikleri de muhteşem. Hem Samsung akıllı telefonlarında hem de Apple’ın akıllı telefonlarında performans her zaman üst düzeyde. Kamera kısmında ise iki model de oldukça iddialı.

Fakat fiyatı ve diğer birçok özelliği göz önüne aldığımız zaman Samsung’un akıllı telefonlarının biraz daha öne çıktığını görüyoruz. Özellikle depolama alanı ile fiyat karşılaştırıldığı zaman Samsung Galaxy S20 Plus‘ı bu karşılaştırmanın kazananı ilan ediyoruz. Tabii ki takdir yine size ait.

Ayrıca bkz: Telefon Karşılaştırma

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here