3D Touch

0

3D Touch, Apple tarafından 2015 yılında üretilen iPhone 6S ve iPhone 6S Plus akıllı telefonlarında sunulan basınca duyarlı bir özelliktir. 3D Touch, kullanıcının dokunuşunda üç derece basınç algılamak ve uygulanan basınç miktarına bağlı olarak farklı tepkiler vermek için akıllı telefonun ekranına entegre kapasitif sensörler kullanır.

Apple, daha önceki iPhone ve Apple ürünlerinde tanıtılan Force Touch ve Multi-Touch özelliklerinin bir evrimi olarak 3D Touch‘ı geliştirdi ve mevcut Multi-Touch Tap, Swipe ve Pinch’e 3D Touch ile “Peek” ve “Pop” gibi özellikler ekledi.

Peek (ekrana hafifçe vurma) ve Pop (daha sert dokunma) özellikleri, kullanıcının uygulamanın kendisini açmasına gerek kalmadan uygulamalardaki içeriği önizlemesini mümkün kılar.

Önceki İçerik IOS
Sonraki İçerik Retina Ekran
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here