AnTuTu Puanı; Akıllı telefonların birbirlerini genel, grafik ve oyun performanslarını kıyaslamanızı sağlayan ve akıllı telefonlara yüklenerek baz puanlar elde edilen bir kıyaslama aracıdır.

Not: AnTuTu versiyonlarını kıyaslarken versiyonları birbirleri ile karşılaştırmaya özen gösterin.

Antutu Benchmark v7, v6 ile kıyaslandığında kullanıcılara daha iyi bir mobil kıyaslama deneyimi sunmayı amaçlayan yepyeni UI tasarımı ve çarpıcı yeni 3D test sahneleri ile birçok optimizasyon ve güncellemeye sahiptir.

Antutu v7’de, kullanıcıların cihazlarına daha derinlemesine bilgi sahibi olmalarını amaçlayan sıcaklık monitörü ve CPU yükü monitörü gibi insancıllaştırılmış bazı özellikler eklendi. Yeni özellikler, kullanıcıların cihazlarının gerçek zamanlı batarya sıcaklığını, CPU yükünü, CPU saat hızını ve geçmiş pil durumu değişiklikleri ile CPU yük değişikliklerini okumasını sağlıyor.

Yepyeni 3D Test Sahneleri

GPU testi bölümünde, oyun performansını ve GPU performansının sınırlarını test etmek için Antutu benchmark v7, Rafinery ve Coastline adlı iki yeni 3D test sahnesi eklendi.

Gölge: Gölge testi, V6’dan beri Antutu Benchmark’ta zaten var. Rafineri sahnesinde gölge efektleri geliştirildi.

golge testi
golge testi

Yukarıdaki iki görüntüden, uygulanan gölge teknolojisini görebiliyoruz, 3D test sahnesi belirgin gölge efektleriyle sunulmakta ve görüntü daha zengin ve gerçekçi görünmektedir.

Antutu, mobil oyunların yeni 3D test sahneleri ile yakın gelecekte elde edebileceği etkilerini kullanıcılara sunmayı beklerken, yeni özellikleri destekleyemeyen bazı eski veya düşük uçlu yongalar için Antutu, kıymetli klasik Maroonel sahnesini içeriyor. Antutu kullanıcılarına çok aşina olduğuna inandığımız versiyon.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz