Emotion UI

0

Eskiden Emotion UI olarak bilinen Huawei EMUIHuawei’nin çoğu Huawei akıllı telefon modellerinde ve bağlı kuruluşlarının Android tabanlı Honor serisinde kullandığı kullanıcı arayüzüdür.

30 Aralık 2012’de Huawei, Android 4.0‘a dayanan Emotion UI 1.0‘ı tanıttı. Bir ses asistanı uygulaması (sadece Çince), özelleştirilebilir ana ekranlar ve tema değiştirme özelliği içeriyordu. Şirket, Ascend P1 için kurulum dosyalarını kendi web sitesi aracılığıyla yaptı. Şirket, bu arayüzün “muhtemelen dünyanın en duygusal sistemi” olduğunu iddia ediyor.

Huawei, 4 Eylül 2014 tarihinde, EMUI 3.0‘ı ve Berlin’deki IFA öncesi etkinlikte Ascend Mate 7‘yi duyurdu . Kullanıcı arayüzü “Emotion UI” yerine “EMUI” olarak adlandırıldı. Yeni bir uygulama mağazası (Çin pazarları için) sunuldu.

2015’in sonlarında Huawei, Huawei Mate 8 ile birlikte Android 6.0‘a dayanan yeniden tasarlanmış bir arayüzle EMUI 4.0‘ı başlattı.

2016 yılında, Huawei Mate 9 ile EMUI 5.0 tanıtıldı.

2017 yılında tüm ROM dosyalarını resmi web sitesinden kaldırıldı. Huawei, “daha uygun ve tatmin edici bir güncelleme servisi” sağlayacağını söyledi. O zamandan beri, tüm kullanıcılar havadan (OTA) güncellemeleri ile arayüzlerini yenilediler.

2017’nin sonlarında, EMUI 8.0 tanıdıldı ve Huawei Mate 10 ile birlikte piyasaya sürüldü. Ayrıca EMUI 6.0 ve 7.0 versiyonları atlanıldı. Bu sürüm farklı AI yeteneklerine sahiplik ediyordu.

Önceki İçerik AnTuTu Puanı
Sonraki İçerik Corning Gorilla Glass 5
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here