GeekBench bir işlemci kıyaslama programıdır. Diğer CPU kıyaslamaları gibi, GeekBench de bir işlemci üzerinde bir dizi test yürütüyor ve işlemcinin görevleri tamamlaması için ne kadar zaman aldığını kıyaslıyor. CPU testleri ne kadar hızlı tamamlarsa, GeekBench puanı o kadar yüksek olur.

GeekBench çoklu iş parçacıklıdır, yani tüm çekirdeği aynı anda zorlar ve paralel olarak çalışan tüm çekirdekler için bir toplamı rapor eder, bu onu kıyaslama sunucuları için uygun kılar. GeekBench’i diğer CPU kıyaslamalarından ayıran şeylerden biri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç farklı platformda tutarlı sonuçlar üretmesidir: Windows, Mac, Linux, Android, BlackBerry ve iPhone. Geekbench artık tek çekirdekli bir skor da içeriyor.

Geekbench 4 puanları, 4000 (başlangıç seviyesindeki Intel Core i7-6600U puanları) baz puanına göre kalibre edilir. Yüksek puanlar daha iyi, iki katı ise performansın iki katı olduğunu gösteriyor.

Android ve IOS akıllı telefonunuzun veya tabletinizin karşılaştırmasını merak ediyorsanız, puanını öğrenmek için Geekbench 4’ü indirebilir kendi cihazlarınızda çalıştırabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz