LCD

0

Sıvı kristal ekran, düşük güç tüketimi ve iyi görüntü kalitesi nedeniyle cep telefonları arasında en yaygın ekran türüdür. Doğrudan güneş ışığı altında bile okunmaları genellikle kolaydır.

Bir LCD’de görüntülenen bir görüntünün en küçük öğesi pikseldir. Her piksel normalde iki şeffaf elektrot ve iki polarizasyon filtresi arasında hizalanmış bir molekül katmanından oluşur.

Bazı LCD ekran türleri STN, TFT ve TFD’dir. İlki, STN, düşük maliyet ve düşük güç tüketimi, ancak düşük görüntü kalitesi sunar. TFT, daha yüksek görüntü kalitesi ve yanıt süresi sunar, ancak ekranları daha pahalıdır ve daha fazla güce ihtiyaç duyar.

Diğer üç LCD türü aktarıcı, yansıtıcı veya aktarıcıdır. Geçirgen ekranlar, düşük veya orta ortam ışığında daha güzel görüntü kalitesi sunarken, yansıtıcı olanlar en iyi parlak ortam ışığında çalışır. Yansıtıcı ekranlar, her ikisinin de en iyilerini birleştirir.

Önceki İçerik Firefox OS
Sonraki İçerik Long Term Evolution (LTE)
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here