LPDDR4

0

LPDDR (Low Power Double Data Rate), akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılan bir RAM bellek teknolojisidir. LP (Low Power) düşük güç tüketimini temsil ederken, DDR (Double Data Rate) çift veri hızını temsil etmektedir. LPDDR4 ise LPDDR (Low Power Double Data Rate) RAM’ların en yeni versiyonudur.

LPDDR4 RAM bellekleri önceki nesil RAM belleklere göre birçok ekstra avantaj sağlamaktadır. Birçok üst segment akıllı telefon modeli tarafından kullanılan LPDDR4 RAM bellekler bir önceki nesil RAM belleklere göre hem daha hızlıdır hem de daha az enerji tüketimi sağlamaktadır.

Daha Az Şarj, Daha Çok Zevk

-% 37 daha az güç tüketimi

LPDDR4 düşük güçlü çözümü, mobil cihazların tüm özellikler, uygulamalar ve çoklu görevler için performanstan ödün vermeden daha az enerji kullanmasını sağlar.

LPDDR4’ün gelişmiş veri aktarım hızları, mobil kullanıcı deneyimini arttırmak için daha yüksek hızlar sunuyor.

Küçük paketli bir Mobil DRAM’de daha yüksek yoğunluğa sahip olan LPDDR4, 8GB’a kadar çeşitli platform çözümlerini ve daha yüksek kapasiteyi destekler.

Önceki İçerik TouchWiz
Sonraki İçerik LPDDR4X
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here