Quick Charge 2.0

0

Geleneksel USB şarjı 5 volt ve 2 amperden azdır. Ek olarak, pil şarjı için mevcut gerçek güç, sistemdeki kayıpların yanı sıra kablolar ve konektörler de hesaba katılarak 7,5 watt’tan az olacaktır.

Qualcomm Hızlı Şarj 2.0, D+/D- data hatlarını gerektirir ve USB Type-A, mikro USB, USB Type-C ve diğer tescilli konektörlerle çalışabilir. 20’den fazla OEM zaten bu teknolojiyi destekliyor ve şu anda 70’den fazla aksesuar mevcut.

Geleneksel USB şarj yöntemlerinin aksine, bir Hızlı Şarj 2.0 uçtan uca çözüm ve cihazları hızlı ve etkin bir şekilde şarj etmek için daha yüksek güç seviyelerinden yararlanır. Hızlı Şarj 2.0 A Sınıfı, bir mikro USB konnektörü üzerinde 36 watt, Tip C konnektörlü 36 watt ve B Sınıfı ise 60 watt veya daha fazla değer sağlayabilir.

Birden fazla voltaj sınırlaması, akım sınırlaması ve sıcaklık koruması ile, Qualcomm Quick Charge 2.0, konektörden bağımsız olarak sağlıklı pil ömrü döngülerini sağlamak için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır.

Önceki İçerik Çerçevesiz Tasarım
Sonraki İçerik Arka Kamera Kullanılır
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here