Tam Ekran Tasarım

0

Kenar ve üst boşlukları olmayan, kamera için bir çentik bulunmayan akıllı telefonlarda kullanılan ekran teknolojisine verilen addır.

Son dönemde Oppo, Samsung, ZTE gibi markalarda gördüğümüz tam ekran tasarımlar bazı modellerde kameraların pop-up olarak ya da kızaklı olarak kaydırılarak kemaranın açılması sağlanmıştır. Bu sayede markalar tam ekra tasarım adında akıllı telefonlarını tanıtlmıştır.

Vivo V15 ProVivo V15 bu tasarıma bir örnektir ve kamerası poup şeklinde çıkmaktadır. Bir diğer tam ekran tasarıma örnek telefon ise Samsung’un geçtiğimiz haftalarda tanıtımını yaptığı S10 serileridir.

Bu modeller de kamerayı ekranın üzerine konumlandırmışlardır ve bu sayede ekran/gövde oranını maksimuma çıkartmışlardır.

Önceki İçerik Infinity-O Display
Sonraki İçerik Ekran İçinde Ön Kamera
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here