USB PD (Power Delivery)

0

USB Power Delivery, dinamik bir hızlı şarj teknolojisini destekler. Diğer bir değişle; daha yüksek güç kullanımı için cihazın USB bağlantısı üzerinden hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlar. 

USB Power Delivery, 5V ayarında başlar ve 20V’a kadar yapılandırılabilir. Standart bir USB-C kablosu kullanarak, 60W’a kadar destekler ve belirlenmiş bir EMCA kablosu kullanarak 100W’a kadar çıkabilir.

USB Power Delivery ile ilgili bir diğer ilgi çekici nokta, gücün her iki yönde de akmasına izin vermesidir; devre veya bağlantıya dayalı bir yön belirlemeden. Örneğin, Power Delivery özelliğini destekleyen bir USB kablosunu şarj kablosu ile bağlayan iki telefonu bağlarsanız, bir telefon diğerini şarj edebilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Önceki İçerik VOOC Flash Charge
Sonraki İçerik Surround Ses Kaydı
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here