Ana SayfaTeknoloji Haberleri2014 Microsoft'a şans getirdi

2014 Microsoft’a şans getirdi

-

iPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

Günün ilerleyen saatlerinde iPhone'unuzun pilinin düzenli olarak bittiğini fark ederseniz, Düşük Güç Modu kullanışlı bir...

Microsoft, 2014 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Üç aylık dönemde şirketin gelirleri ve cirosu arttı. Surface, Xbox, Bing gibi önemli ürün ve hizmetlerin durumu haberimizde.

Microsoft’un verdiği bilgilere göre, şirketin bu dönemdeki gelirleri yüzde 8 oranında artarak 20.40 milyar dolara ulaştı. Şirketin operasyonel net karı ise yüzde 3’lük artışla 5.66 milyar dolar olarak kaydedildi.

Xbox satışlarında son durum

Ürünler ve hizmetler olarak baktığımızda yüzü gülen Microsoft, OEM lisans satışını yüzde 4, OEM pro lisans satışını yüzde 18 artırdı. Cloud tabanlı Office 365 hizmeti 1 milyon yeni abone ile 4.4 milyon aboneye ulaştı. Bu dönemde toplam 2 milyon Xbox satışına imza atan şirket, bu satışların yarısından fazlasını yeni konsolu Xbox One’dan elde etti. Xbox One’ın satış adeti 1.2 milyon olarak açıklandı.

-- Reklam --

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan bunu karıştırabilir. Neyse ki,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz