Ana SayfaTeknoloji Haberleri2016’da kaç uygulama indirildi?

2016’da kaç uygulama indirildi?

-

İçerisinde iki milyon uygulama barındıran Google Play Store’da biinci çeyrek döneminde kaç uygulama indirildi, en popüler uygulamalar hangileri? Detaylar haberimizde.

Bundan altı yıl önce sadece 30 bin uygulama ile hizmet veren Android Market, geçen yıllar içinde akıl almaz bir büyüme kaydetti. 2012 yılından beri Play Store olarak hizmet veren resmi uygulama marketindeki uygulama sayısı 2 milyonun üzerine çıktı.

Android tabanlı telefonların sayısının artması ve uygulama sayısında yaşanan artış, doğal olarak Play Store’da uygulama indirme sayısını da yüksek rakamlara taşıyor. Sensor Tower’ın yayınladığı rapora göre, 2016 birinci çeyrek döneminde Play Store’da indirilen uygulama sayısı ortaya çıktı.

2016’da kaç uygulama indirildi?

Rapora baktığımızda birinci çeyrek döneminde 11.1 milyar uygulama indirme yapıldığını görüyoruz. Geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında uygulama sayısında %6.7’lik bir artış göze çarpıyor.

Google Play Store’da en büyük ilgiyi elbette oyunlar görüyor. Oyun indirme sayısındaki artış %1’i bulmasa bile toplamda kategori bazında en yüksek indirmeye açık ara farkla hala oyunlar sahip.

Fotoğrafçılık uygulamaları daha çok indiriliyor

Uygulama tarafında en büyük sıçramaysa “Fotoğrafçılık” kategorisinde yaşandı. Bu kategoriye ait uygulamaların yüklenme oranında %20’lik artış meydana geldi.

2016’nın ilk çeyreğinde en çok indirilen uygulamalar listesinin başında sosyal medya uygulamalarını görüyoruz. İlk sırayı Messenger’ın altığı listede, Facebook ikinci, Snapchat üçüncü sırada kendisine yer buluyor. Tam listeyi aşağıda görebilirsiniz.

2016’da kaç uygulama indirildi?
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

2 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here