Ana SayfaTeknoloji Haberleri2020 Akıllı Telefonların En Heyecan Verici Özelliği Sence Ne Olacak?

2020 Akıllı Telefonların En Heyecan Verici Özelliği Sence Ne Olacak?

2020 heyecan verici bir yıl olacak! Peki sizin bu yıldan görmek istediğiniz nedir? Oylamamıza katılmaya ne dersiniz?

-

Ekim Ayı PlayStation Plus Ücretsiz Oyunları Belli Oldu

Bu ay başında zam gelen PlayStation Plus, artık gamerların bütçelerini daha fazla zorlamaya başladı. Bununla...

Sizce 2020 akıllı telefonların tanımlayıcı özelliği ne olacak? Geçen yıl, gelecekteki premium telefonların 100’den fazla megapiksel kameraya ve yüksek zoom kapasiteli telefoto lenslere sahip olacağını açıkça belirtti. Çok kameralı kurulumlar da yaygınlaşıyor, zaten iki zoom lensli telefonlarımız var.

Kameralardan bahsetmişken, pop-up’ları ve deliklerini yeteri kadar gördük, sonunda ekran-altı selfie kamerası görecek miyiz? Optik ekranlı parmak izi okuyucularına sahip ilk telefonlardan bu yana iki yıl geçti, ancak şimdiye kadar sadece ekran kameralarının prototiplerini gördük.

Katlanabilir telefonlar 2019’da zorlu bir yıl geçirdi. Bu yıl daha iyi olacağa benziyor – Motorola “yüksek talep” nedeniyle yeniden tasarlanan Razr‘ı erteledi, Samsung da dikey bir telefon üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Ve kapaklar, katlanabilir tasarımlar söz konusu olduğunda yeni tasarımlar sunabilir. Bu, diğer katlanabilir form faktörlerini indirime tabii tutmak için değil, yatay bir kat, hala cebinize sığacak büyük bir tablet benzeri ekran için yapılabilecek bir değişiklik.

Yüksek yenileme oranları zaten nişten (oyun telefonları) ana amiral gemilerine geçiş yaptı. Bu yıl 120Hz yeni normal hale gelebilir ve ilk 240Hz ekranlar zaten bir gerçek. 2020 nihayet renkli televizyonun başlangıcından beri var olan 60Hz’in sonunu gösterebilir.

Şarj hızları artıyor ve bu yıl 100W kablolu ve 30W kablosuz şarjlı ilk telefonları görme şansımız yüksek. Fakat ne kadar hızlı?

VR, Google, Apple ve diğerlerinin odak noktasını mobil AR’ye kaydırdığı için ölmüş gibi görünüyor. Artan sayıda telefonlar bir 3D sensör kullanıyor ve bu da hareket izlemeyi kolaylaştıracak (AR için bir nimet). Ancak geliştiriciler nihayet teknoloji için zorlayıcı bir kullanım bulacak mı?

Xbox Patronu Phil Spencer Game Pass’e Zam ve Xbox’a Japon Yapımı AAA Oyunlar Geleceğini Açıkladı

21 Eylül ile 24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Tokyo Game Show 2023’e oyun sektöründen birbirinden önemli isimler katıldı. Microsoft...
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz