Ana SayfaTeknoloji Haberleri2020'de Apple Diye Bir şey Kalmayacak!

2020’de Apple Diye Bir şey Kalmayacak!

-

Bu söz, Silikon Vadisi’nin en ünlü isimlerinden biri olan Fred Wilson’a ait. İşte Apple ile ilgili şok açıklamalar yapan Wilson’ın açıklamasından satır başları.

Silikon Vadisi’nin başta gelen yatırım şirketlerinden Union Square Ventures’ın kurucularından biri olan Fred Wilson, TechCrunch Disrupt etkinliğinde verdiği röportajda eski TechCrunch CEO’su Michael Arrington’ın sorularını yanıtladı. Bundan 5 sene önce elindeki tüm Apple hisselerini satarak gündeme gelen Wilson, teknoloji deviyle ilgili yine çarpıcı açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.
Wilson’a sorulan, “Hangi internet şirketleri 2020’de zirvede olacak?” sorusuna “Google, Facebook ve şu ana kadar hiç adını duymadığımız bir şirket daha” cevabını verirken. Hemen ardından gelen “Peki listede Apple niye yok?” sorusunun yanıtı ise şaşırtıcıydı.
“Apple Bulut Konusunda Başarılı Değil”

Apple’ı donanıma çok fazla bel bağlamakla suçlayan deneyimli iş adamı , donanımın günümüz piyasasında önemini her geçen gün daha çok yitirdiğini sözlerine ekledi.
Bulut üzerinde çok fazla ağırlığını koyamayan Apple’ın, mevcut bulut ürünlerinin de iyi olmadığını belirten Wilson, “Ayrıca bulut ve veri ile ilgili olarak düşünmeleri gerektiği gibi düşünmediklerini düşünüyorum” açıklamasıyla akıllarda soru işaretleri yaratmayı başardı.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.