Ana SayfaTeknoloji Haberleri2022 Yılı OLED Ekran Panelleriyle Dolup Taşacak

2022 Yılı OLED Ekran Panelleriyle Dolup Taşacak

TrendForce raporuna göre, bu yıl satılan tüm akıllı telefonların yüzde 39,8'i OLED panellere sahip. Öte yandan, gelecek yıl satılan toplam telefonların yüzde 45'inin bu tür bir ekrana sahip olması bekleniyor. Araştırma analitiğine dayalı firma, Apple ve Samsung gibi büyük akıllı telefon üreticilerinin AMOLED ve OLED ekran teknolojisini daha geniş benimsemesinin, OLED donanımlı cihazların pazar payındaki artışın başlıca nedenlerinden biri olduğunu ekledi.

-

Yeni bir rapor, 2022’de satılacak tüm akıllı telefonların neredeyse yarısının bir OLED panele sahip olacağını ortaya koydu. Bu, akıllı telefon pazarında organik ışık yayan diyot ekran teknolojisinin artan popülaritesine işaret ediyor.

TrendForce raporuna göre, bu yıl satılan tüm akıllı telefonların yüzde 39,8’i OLED panellere sahip. Öte yandan, gelecek yıl satılan toplam telefonların yüzde 45’inin bu tür bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Araştırma analitiğine dayalı firma, Apple ve Samsung gibi büyük akıllı telefon üreticilerinin AMOLED ve OLED ekran teknolojisini daha geniş benimsemesinin, OLED donanımlı cihazların pazar payındaki artışın başlıca nedenlerinden biri olduğunu ekledi.

Bununla birlikte, OLED paneller için ekran sürücüsü IC kaynağı şu anda yüksek talebi karşılayamıyor. Rapor, bu işlemcilerin diğer işlemcilerden nispeten daha büyük olduğunu, bu nedenle telefon başına daha az sayı yapılabileceğini ekledi.

Çoğu ekran sürücüsü, IC için 40 nanometre ile 28 nanometre arası işlem kullanır. Şu an itibariyle, TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited), Samsung Electronics, UMC ve GlobalFoundries gibi sadece birkaç dökümhane OLED’ler için ekran sürücüsü IC’leri üretebilir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here