Ana SayfaTeknoloji Haberleri24 Çekirdekli GPU ile Kirin 9000 Özellikleri Netlik Kazanıyor

24 Çekirdekli GPU ile Kirin 9000 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Sadece amiral gemisi telefonlar değil, bir o kadar amiral gemisi yonga setler de önemli. Şimdi ise grafik alanında en iyisi olma yönünde ilerleyen Kirin 9000, 24 çekirdekli GPU ile telefonlara güç verecek....

-

Huawei’nin en yeni amiral gemisi yonga seti Kirin 9000 hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıkıyor. Son bilgi yonganın 24 çekirdekli GPU desteğine dikkat çekiyor. Huawei, yeni nesil Huawei Mate 40 serisi akıllı telefonlarını 22 Ekim’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni amiral gemisi cihazlar, şirketin kendi Kirin 9000 yonga setinden güç alarak gelecek.

Akıllı telefonların resmi olarak piyasaya sürülmesinden önce ayrıntıların çoğu internete sızdırılmaya devam ediyor. Şimdi de, Kirin 9000 yonga setiyle ilgili yeni ayrıntılar çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Bu sefer grafik kısmına ışık tutulmuş oldu.

Ice Universe tarafından bir kıyaslama ekran görüntüsü ile paylaşılan en son bilgilere göre, yaklaşan Huawei HiSilicon Kirin 9000 yonga setinin 24 çekirdekli bir GPU‘ya sahip olduğu görülüyor. Mali G78-MP24 GPU‘nun, yükü dağıtmak ve cihazların gücünü verimli tutmak için daha düşük frekanslarda saat hızına sahip olduğu belirtiliyor.

Geçen hafta, yonga seti AnTuTu kıyaslama platformunda göründü. Samsung Exynos 1080 yonga seti ile neredeyse eşit olan 693K puan aldı. Ancak grafik işleme söz konusu olduğunda daha iyi sonuçlar verdiğini ortaya çıkardı.

Huawei HiSilicon Kirin 9000, Qualcomm Snapdragon 875 ve Samsung Exynos 1080 ile karşı karşıya gelecek. Her ikisinin de önümüzdeki yıl piyasaya sürülen akıllı telefonlara güç vermesi bekleniyor.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakGSMArena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here