Ana SayfaTeknoloji Haberleri3 Boyutlu Yazıcılar Hayat Kurtardı

3 Boyutlu Yazıcılar Hayat Kurtardı

-

Son zamanlarda iyiden iyiye gelişen ve geliştirilen teknoloji ile beraber aynı zamanda hayatın her alanında da gelişmeler kaydedilmiştir. Dolayısıyla her bir ürünün akıllı bir hale getirildiği günümüz teknoloji dünyasında hemen her gün yeni bir ürün insanlar ile tanıştırılmakta ve pazara sunulmaktadır. Konu işle ilgili üzerinde son zamanlarda oldukça fazla yoğunlaşılan bir diğer alan da 3 boyutlu yazıcılardır. Bu konuda yapılan gelişmeler sayesinde söz konusu cihazlar ile birçok alanda yeni ürünler meydana getirmek mümkün kılınıyor.

Kalbi Değiştirildi

Her geçen gün geliştirilen teknoloji dünyasında yine her geçen gün güncellemeler de yapılmaktadır. Söz konusu 3 boyutlu yazıcılar sayesinde bu güne kadar pek çok insanın hayatı kolaylaşmıştır. Bunlardan bir tanesi de İngiltere de yaşanmıştır. İngiltere de kalbinde bir sorun olan 2 buçuk yaşındaki Mina Khan, doktorların tavsiyesi ve kararları çerçevesinde ameliyata alınmasına karar verilmiştir. Bu konuda ailenin de iznini alan doktorlar küçük Mina Khan’ın kalp kopyasını oluşturup 3 boyutlu yazıcı ile yenisini elde etmişlerdir.

Kalp nakli
İngiltere’de küçük bir kız için kalp yapıldı


Bu konuda yemek yiyemediği için gelişimi aksayan ve saçları dökülen küçük Mina Khan, aynı zamanda hareket etmekte de sıkıntı çekmekteydi. Ameliyata alındıktan sonra başarılı bir operasyon geçiren küçük Mina Khan, artık sağlığına kavuşmuş bulunmaktadır. Önümüzdeki kısa bir zaman dilimi içinde tabucu işlemleri gerçekleştirilecek olan küçük kız, artık eskisinden daha sağlıklı.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here