30 Saniyede Şarj olan batarya mı ? Belki 2016 da

Batarya sorunu tarihe mi karışacak ?

Performans demek enerji gereksinimi demek. Akıllı cep telefonları ve tabletler insanların vazgeçemediği cihazlar olduğu kadar en büyük sorunlardan birisi ve hatta bence en önemlisi batarya sorunu. Araç için şarj cihazı, ev için, iş yerinde ayrı bir tane gerekli. Çünkü sadece konuşmakla kalmıyoruz oyun oynamaktan işlerimizi takip etmeye kadar her şeyde elimizin altındalar.

Elbette taşınabilir yani mobil şarj cihazları var. Ancak bunlarda da şarj süreleri bu kez karşımıza çıkıyor.

Pil ömrünün ne zaman uzayacağı ile ilgili kafamızdan soru işaretleri eksik olmadığı gibi teknolojik ilerlemede pil ömürlerinin diğer aksamlara da ayak uyduramaması sonucu herkes oldukça dertli gözüküyor.

2016 yılı bu konuda bizlere büyük kolaylık sağlayacak bir yıl olabilir. İsrail – Tel Aviv merkezli StoreDot şirketinin açıklamalarına göre, daha fazla enerji depolanabilecek ve çok daha hızlı dolum yapılabilecek bir batarya geliştirdiklerini duyurdular.

Şirketten gelen açıklamaya göre 30 saniye de tam dolum yapılabilen batarya 100 ile 150 dolar civarında bir maliyet içeriyor. Bir batarya 1500 defa doldurulabilecek ve ortalama 3 yıl ömrü olacak.

Hali hazırda çalışan bir batarya olmasına rağmen bataryanın daha fazla ince üretilebileceğini belirten firma aynı zamanda telefon ve tablet gibi mobil sektörün haricinde bataryanın elektrikli araçlarda kullanılabilir gözü ile bakıyorlar.

Hep birlikte 2016 yılını iple çekiyor olacağız bu haberden sonra, yoksa yanılıyor muyum ?

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0