Ana SayfaTeknoloji Haberleri3D yazıcı ile dövme yaptılar!

3D yazıcı ile dövme yaptılar!

-

Fotoğraftan İnsan ve Nesne Silme Uygulamaları 2023

Mükemmel bir fotoğrafa sahipseniz, ancak arka planda istenmeyen biri veya bir şey varsa, bir "nesneleri...

Fransa’da Öğrencilerin Projesi 3D Yazıcıyı Dövmeciye Dönüştürdü!

Fransa’da bir grup öğrencinin çalışmaları sonuca ulaştı, günümüzde dövme yaptırmak gerçekten cesaret isteyen bir konu diyebiliriz. Zira küçük de olsa bir iğne ile binlerce kez delinmek herkesi korkutabilecek derecede.

Fransız öğrencilerin projesi başarılı bir şekilde sonuca ulaşmış durumda, 3D yazıcıdaki başlığı söküp yerine iğneli mürekkep başlığı takılarak gerçekleştirilen bu proje oldukça kısa sürede sonuç vermiş. Ancak sorun şu ki bu kadar kısa sürede bitmesi bir robota kendinizi emanet edeceğiniz anlamına gelmiyor, herhangi yanlış bir programlama ile dövme yapılacak olan yer 3D yazıcı tarafından delik deşik edilebilir.

Fakat öğrencilerin bu projesi dövme tutkunları için üreticilere yön gösterebilir, örneğin önümüzdeki aylarda dövme robotu ile karşılaşabiliriz.

-- Reklam --

Samsung Galaxy A34’ün Teknik Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Samsung her zaman üst düzey modellerden sonra orta seviye cihazlarını piyasaya sürmüştür. Markanın üretim hattında Galaxy A34 ve Galaxy...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz