3G Aboneliklerinde Rekor Artış

Her geçen gün gelişen teknoloji dünyasının yanı sıra 3G teknolojisi de gelişme göstermektedir. Bu konu da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, 2014 yılında 3G aboneliğinin yüzde 20 artış gösterdiğini belirtti. Görüntülü konuşmanın yanı sıra hızlı internet performansını da kullanıcılarına sunan 3G, özelikle de geçen sene en çok yoğun kullanıcı aboneliğini üzerinde toplamayı başarmış, yüzde 20 artışı ile beraber rekor sayıya ve aynı zamanda da rekor orana ulaşmıştır.

Akıllı Telefon Kullanımı da Yaygınlaştı

Bu konuda 2 milyondan fazla artış gerçekleştiğini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, “2014 yılı ocak ayı itibariyle 49 milyon 727 bin olan 3G abonesi sayısı, 2014 yılı aralık sonu itibariyle 58 milyon 329 bin rakamına ulaştı. Son bir yılda 3G abone sayısının yüzde 20 civarında bir artışla 8,6 milyon arttığı görülmektedir. Geniş bant abone sayısı ise 2014 yılı başında 33 milyon 318 bin iken, yıl sonu itibariyle 41 milyon 216 bin rakamına ulaştı” sözlerini de yapmış olduğu açıklamalara ekledi. Bakan Elvan bu konu da yapmış olduğu açıklamalar ile cep telefonundan internet abonesi sayısının da yüzde 35 artış ile 7 milyon kişi olduğunu açıkladı. Tüm bunlar bir yana bu konuda sayıların artış göstermesinin en büyük nedeni de şüphesiz akıllı telefonlardır.

3g Kullanım sayısı

Akılı telefon kullanım oranı


Akıllı telefon kullanıcı sayısı da ülkemizde hemen her geçen gün artış göstermekle beraber aynı zamanda da akıllı telefon kullanım sayısının 72 milyon kişiyi bulduğunu, bu da neredeyse Türkiye nüfusu yaptığını bilmekteyiz. Bu konuda dışarıda bir çok örnek bulmakla beraber henüz küçük yaşlarda olmasına rağmen akıllı telefon kullanan pek çok çocuk bulmak mümkündür.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0