Ana SayfaTeknoloji Haberleri4.5G İhalesi Bugün Yapılacak!

4.5G İhalesi Bugün Yapılacak!

-

Mobil internet hayatımızda büyük bir önem taşıyor. Ancak yavaş internet sorunları için 4G’ye ülkemizin ihtiyacı vardı. Operatör firmaları gerekli alt yapı için hazırlıklarını yaptı. 4G ülkemizde 4.5G adıyla çıkacak ve büyük ihale bugün yapılacakç Yapılan ihale sonucunda 4.5G hakkında tüm detaylar ne zaman gelecek operatör firmalarının çalışma ve bütçe konularındaki tüm bilgileri öğrenebileceğiz

İnternet hayatımızda büyük bir önem taşısada mobil internet kullanıcılar için daha büyük önem diyebiliriz. Bilgisayarlarımızdaki internet hızımızdan pek çoğumuz memnun tabi AKN kotaları olmasa pek çok kişi daha da sevinecek diyebiliriz. Ancak kotasını düzgün şekilde harcayan kişiler için internet hızı pekde sorun teşvik etmiyor diyebiliriz. Ancak mobil internette durum böyle değil. Bildiğiniz gibi mobil internet bilgisayarlarımıza oranla kat kat daha yavaş diyebiliriz. Tabi ki eskiye nazaranla çok iyi oldu. 3G’nin ülkemize gelmesiyle birlikte internet hızlarımızın artışı ve internette daha çok vakit geçiren kişi sayısı oldukça arttı.

Ancak insanoğlu işte bir türlü yetinmek bilmiyor. Yaklaşık olarak 1 ya da 1,5 yıl öce ülkemizde 4G ne zaman gelecek operatör firmaları neler yapıyor? toplantılar varmı? devlet yönetimi buna nasıl bakıyor? gibi sorular sorulmaya başlandı. O günden bugüne pek çok şey gündeme geldi. 4G’nin çıkmayacağı ve direkt 5G’ye geçeceğimizin haberi bizleri üzdü diyebiliriz. Çünkü 4G kısa sürede çıkacakken onun çkıkmaması ve 5G’nin çıkması için senelerce beklemek bizler için çok kötü bir durum olacaktı.

Neyse ki gerekli görüşmeler sonunda 4G çıkacak tabi 4G çıkmayacak ibaresinin kalkması zordu onun için ülkemizde 4G 4.5G olarak çıkacak. Bugün yapılacak ihaleyle birlikte proje devleri bütçelerini açtı ve devletin yapacağı 4.5G oturumuna katılacaklar. Tahmini olarak ülkemiz bu oturumda 2.7 milyar dolar euro kazanacak.

Anadolu Ajansının haberine göre şartnameyi Turkcell, Vodafone, Avea, Netgsm ve Huawei firmaları satın aldı. Ancak açık artırma usulü ile olup kapalı zarf ile teklif verecek firmaların sayısı artabilir. Gün içerisinde ihalenin bitişi ve kazanan gibi konularında sizleri sürekli olarak bilgilendireceğiz. Çünkü 4.5G ülkemiz için çok büyük önem taşıyan ve mobil kullanıcıları oldukça sevindirecek bir haber.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here