4 Terabyte Sınıfı Geçti

Her geçen gün gelişen ve geliştirilen teknoloji dünyasında yine her geçen gün yeni bir ürün insanlar ile tanıştırılmaktadır. Bu konuda yapılan her yenilik, gelecek teknolojisi adına oldukça fazla önem arz etmektedir. Dolayısıyla ara vermeksizin yapılan ve sürdürülen çalışmalara hemen her gün yeni bir tanesi eklenmekte olup bu konuda yapılan açıklamalara da her gün bir tane eklenmektedir. Bu konuda üzerine en fazla yoğunlaşılan bir diğer alan ise, belleklerdir. Bellek teknolojisi, teknoloji dünyasının hemen her alanında aktif olarak kullanılmaktadır. Veri depolayabilmeyi sağlayan bu bellekler sayesinde hemen herkes saklamak istedikleri bilgileri saklayabilmektedirler. Bir bulut depolama firması olan BackBlaze, yıllık yapmış olduğu sabit disk bozulma oranını yayınladı.

İyileştirme Çalışmaları Yapılıyor

Yapılan bir araştırmaya göre raporlanan sonuçlar, bozulma oranının HGST sürücülerinde %1.4, Seagate sürücülerinde ise, yüzde 2.6 ile en az 4 terabaytelık disklerde olduğunu söylüyor. Bu konuda yaptığı araştırmalara ara vermeksizin devam eden şirketin raporlarına göre bozulma oranı 3 terabaytelık disklerde yoğunlaştığı saptanmıştır. Bunun nedeninin plaka değerinin olgunlaşmamış olduğunu vurgulayan şirket, bu konuda en fazla dikkat çektiği model ise western olmuştur.
5
BackBlaze markasının hizmeti hıza dayalı olmadığından bu tip sorunlar ile karşılaşmak mümkün. Fakat bu durumda en kısa sürede telafi edileceği de yapılan açıklamalar içindedir. Dolayısıyla en kısa sürede 3 terabaytelık diskler üzerinde iyileştirme çalışmaları yapılacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0