4K tablet zamanı

-

Fotoğraftan İnsan ve Nesne Silme Uygulamaları 2023

Mükemmel bir fotoğrafa sahipseniz, ancak arka planda istenmeyen biri veya bir şey varsa, bir "nesneleri...

Japon üretici geçtiğimiz salı günü Dünya’nın ilk tabletler için 4K ekran panelini duyurdu

Full HD’den sonra gelen bu teknoloji bildiğiniz gibi 4 kat daha fazla netlik sunabiliyor. Son dönemde 4K’lı Televizyonlar bir ayli artmıştı, sizler de TV reklamlarından görmüş olabilirsiniz. Fiyatları da oldukça pahalı olan bu TV’ler için maalesef henüz yayın formatı yok. Hatta ülkemizde HD kanal sayısı bile istenilen seviyeye ulaşmış değil.

Kısa bir not: Bu sene oynanacak olan Dünya Kupası Finalini 4K teknolojisi ile yayınlayacaklar.

Şimdi ise 4K tabletleri konuşacağız, Japan Display (JDI) adlı firma geçtiğimiz günlerde Dünya’nın ilk 10.1 inç boyuta sahip tabletini duyurdu. Bu panel  3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip ve panelin PPI değeri 438. Bu ekran paneli ile birlikte 12.1 inç boyutunda diğer bir tableti ekranını duyurdu. Bu ekranın da 365 PPI değere sahip olduğu söyleniyor.

Bu ekran modellerinin ise çözünürlüğü 4 kat artmasına rağmen cihazların batarya sürelerine ekstra’dan bir yük getirmeyeceğini söylüyor. Japan Display (JDI) bu konuda kendilerine oldukça güveniyor.

-- Reklam --

Samsung Galaxy A34’ün Teknik Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Samsung her zaman üst düzey modellerden sonra orta seviye cihazlarını piyasaya sürmüştür. Markanın üretim hattında Galaxy A34 ve Galaxy...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz