4K tablet zamanı

-

Acer Yeni Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı!

Acer yepyeni bir dizüstü bilgisayarla sahalara geri döndü. Acer Swift 3 OLED, 14 inç, 2.8K...

Japon üretici geçtiğimiz salı günü Dünya’nın ilk tabletler için 4K ekran panelini duyurdu

Full HD’den sonra gelen bu teknoloji bildiğiniz gibi 4 kat daha fazla netlik sunabiliyor. Son dönemde 4K’lı Televizyonlar bir ayli artmıştı, sizler de TV reklamlarından görmüş olabilirsiniz. Fiyatları da oldukça pahalı olan bu TV’ler için maalesef henüz yayın formatı yok. Hatta ülkemizde HD kanal sayısı bile istenilen seviyeye ulaşmış değil.

Kısa bir not: Bu sene oynanacak olan Dünya Kupası Finalini 4K teknolojisi ile yayınlayacaklar.

Şimdi ise 4K tabletleri konuşacağız, Japan Display (JDI) adlı firma geçtiğimiz günlerde Dünya’nın ilk 10.1 inç boyuta sahip tabletini duyurdu. Bu panel  3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip ve panelin PPI değeri 438. Bu ekran paneli ile birlikte 12.1 inç boyutunda diğer bir tableti ekranını duyurdu. Bu ekranın da 365 PPI değere sahip olduğu söyleniyor.

Bu ekran modellerinin ise çözünürlüğü 4 kat artmasına rağmen cihazların batarya sürelerine ekstra’dan bir yük getirmeyeceğini söylüyor. Japan Display (JDI) bu konuda kendilerine oldukça güveniyor.

-- Reklam --

En iyi Android tabletler

Android, tabletler söz konusu olduğunda idealden daha az olduğu için bir üne sahiptir. iPadOS'un büyük ekranlar için optimize edilmiş...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.