Ana SayfaTeknoloji Haberleri5 dolara Akılsız Telefon NoPhone Çıktı

5 dolara Akılsız Telefon NoPhone Çıktı

-

Çıktığı günden bugüne 4 bin satış rakamı yakalayan telefon gibi ama, enerji ihtiyacı duymayan,olur olmaz yerde çalarak sizi rahatsız etmeyecek, üstelik fiyatından başka tamamen masrafsız bir telefon ; sizlere NoPhone’den bahsediyoruz. NoPhone nedir diyenlere açıklamamızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

NoPhone_Selfie

Kickstarter, ABD merkezli bir kâr amacı gütmeyen online bağış sitesi ve sadece Amerika’da kendi vatandaşlarına hizmet veriyor. Bu sitede bedava tanıtımını yaptığınız ürününüz için maddi destek istiyorsunuz ve satış yapma imkanına kavuşuyorsunuz. Tabi ki belirlenen miktarı geçerseniz site yönetimi sizden yüzde 5 komisyonunu alıveriyor. İşte bahsini geçeceğimiz NoPhone bu sitede ünlendi desek yalan olmaz.

Fake telefon olarak da bilinen, hani telefoncuların vitrinlerinde sıkça rastladığımız telefonlardan sayılır. Ancak kaliteleri bu kadar bile değilken plastikten imal bu telefonlar  5, 10 ve 15 dolar etiketle yok satıyor desek yerinde olur.

Telefon görünümlü ama telefon işlevi olmayan NoPhone neden üç modelde ve fiyat farkı var derseniz açıklayalım. 5 Dolarlık telefon sadece kopya, 10 dolarlık telefon tuşlara sahip ve 15 dolarlık telefonun ise arkasında ayna olması münasebetiyle ‘NOPhone Selfie’ modeli olarak adlandırılmış.

Van Gould isimli girişimci, Kickstarter sitesi üzerinden başlattığı kampanya ile elde ettiği 18 bin dolarlık bağış karşılığın 4 binden fazla satış yaptıklarını,ayrıca dünyanın çok farklı bölgelerinden de talepler geldiğini belirtiyor.

NoPhone’nin bir şaka ürünü olduğunu söyleyen Gould ; Günümüzde akıllı telefonların insan hayatında önemli bir yer edindiğini ve insanların tamamen teknolojiye bağımlı hale geldiğini bu sebeple çevresinden koptuğunu söylüyor. Kendisi de kız arkadaşı ile buluşacağı zaman gerçek telefonunu evde bırakıp NoPhone telefonunu yanına aldığını böylece çalmayan,oynayamayacağı bu telefonla gerçek telefon eksikliğini gidermesi yanında kız arkadaşına yoğunlaştığını da söylemeden geçemedi.

Gould, Apple ile kıyaslanmalarına ise “Bir sonraki Apple biz olur muyuz? Kim bilir… Ama biz dünyanın en büyük sahte telefon şirketiyiz…” şeklinde yanıt veriyor.

Haber garibinize gitti değil mi?  Siz olsanız bu telefondan almak ister miydiniz? Tahminimce alırsınız hani birilerine kızıyormuş gibi yaparak telefonu denize felan atmak için. Havanız tavan yapardı. Kız ile buluşmak istediğiniz de ise asla gerçek telefonu evinizde bırakacağınızı sanmıyoruz yoksa kız arkadaşınızla geçireceğiniz o anları ölümsüzleştirip facede paylaşmak isterseniz ne yapacaksınız. Ama yardım için almak istiyorsanız buna sözümüz olmazdı. Malum Gould’un kız arkadaşıyla buluşması için paraya da ihtiyacı olacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here