5 metre uzaktan kablosuz şarj olabilir mi?

WattUp ev eşyaları ile şarj imkanı sunacak!

Günümüzde akıllı ev eşyaları görmeye alıştığımız cihazlardan oldu diyebiliriz ki teknolojinin bu tür imkanlar sunması çok güzel diyebiliriz. Yemeğin pişip pişmediğini başında bekleyip anlamak yerine fırına atıp telefonunuza piştiğinde bildirim gelmesi daha güzel değil mi? Tabi ki bu gelişim durmadan devam edecek, şuanda bize büyük ve güzel gözüken bu teknoloji önümüzdeki yıllarda geriye baktığımızda “taş devrinde yaşıyormuşuz” dedirtecektir.

Günümüzde şarj problemi yaşadığımız cihazlar başta akıllı telefonlar diyebiliriz, kablolu şarj ile sürekli olarak piriz başında beklemek hem hareketi kısıtlıyor hem de zamandan çalıyor. WattUp aldı şirket bu duruma bir çözüm yolu üretmiş, 5 metre uzağa kadar şarj mesafesi sağlayan kablosuz şarj teknolojisini buzdolabı, çamaşır makinesi gibi cihazlara entegre edilebilir hale getiren WattUp, uzaktan şarj teknolojisini sunmaya hazırlanıyor.

Wi-Fi sinyalleri gibi enerji yayan bu teknolojide 5 metrelik bir alanda kablosuz şarj sağlamak mümkün olacak, yayılan bu sinyallerin ne kadar sağlıklı olacağı henüz bilinmiyor, bunun yanı sıra yayılan enerji miktarının da açıklanmadığı için bir telefonun ortalama ne kadar sürede şarj olabileceğini de söyleyemiyoruz.

Diğer yandan gerekli sağlık testleri ve çalışmalar yapıldıktan sonra WattUp tarafından geliştirilen bu teknoloji önümüzdeki yıllarda oldukça kullanışlı olabilir diyebiliriz, belki önümüzdeki yıllarda kablolu elektrik aktarımı tamamen ortadan kalkabilir, kim bilir ki? Gelişmeler için takipte kalınız.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0