6000 mAh pilli Oukitel K6000 “1.000 °C” sıcaklığa dayanabilir mi ?

Oukitel K6000 yeni telefonunda kullanacağı 6000 mAh bataryasıyla büyük yankı uyatmıştı. Sadece batarya odaklı telefon üreten firmanın kalitesini test etmek için yaklaşık 1.000 derece sığa atıldı

Daha önce çıkarmış olduğu Oukitel K4000 modeliyle başarı elde eden firma devamında yeni bir telefon daha çıkartarak batarya gücünü 6000 mAh seviyesine getirerek şarjı en uzun giden telefonu yapmayı hedefledi ancak şirketin tek amacı uzun ömürlü piller değil güvenliği en üst seviyelerde sunan akıllı telefonlar. Bataryası patlayan telefonları daha önce haberlerimizde vermiştik ve bu markalar içinde Samsung, Apple, HTC gibi köklü şirketlerde vardı. Çeşitli teknik arızalarda bu gibi olaylarla karşılaşmak mümkünken Oukitel bu hatalara yer vermeyeceğini açıkladı.

Şirket açıklamalarında yapılan En güvenli bataryalar açıklaması ve kesinlikle patlama gibi bir durumunun yaşanmayacağını söylemeleri bazı kullanıcıları meraklandırmışlı olmalı ki testlerini yaparak sonuçları tüm dünya ile paylaştılar. Oukitel K6000 modeline ait bir telefon bataryası çıkartılarak özel hazırlanmış ısı iletiminin yüksel olduğu bir metale bırakılıyor ve sıcaklık 1000 dereceye kadar artırılıyor. İlk 10 saniye tepkime vermeyen batarya 20 saniyeden sonra şişmeye başlasa da patlamayarak güvenli bir batarya olduğunu kanıtlıyor. Sıradan bir telefona ait batarya ise aynı düzenekte sadece 13 saniye dayanıp şiddetli bir şekilde patlıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0