Ana SayfaTeknoloji Haberleri6G Teknolojisi Avrupa'ya Geçti - Uygulamalar Hızlanıyor!

6G Teknolojisi Avrupa’ya Geçti – Uygulamalar Hızlanıyor!

Avrupa merkezli 6G Akıllı Ağlar ve Hizmetler Endüstrisi Derneği (6G-IA) ve Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü (ETSI), 5G ve 6G konusundaki iş birliğini artırmak için bir anlaşma imzaladı. 

-

Huawei P60 Serisi Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikler

Huawei, popüler P serisinden en yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Yeni P60...

İletişim teknolojileri tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Bunun son örneği de yavaş yavaş yaygınlaşan 5G teknolojisi. Ancak uygulanabilirlik açısından bu ilerleme beklenen hızda değil. Neyse ki, bu sorunu çözmek için bazı adımlar atılıyor. 

Son olarak 6G Akıllı Şebekeler ve Hizmet Endüstrisi Derneği (6G-IA) ile Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü (ETSI) arasında şebeke çalışmaları konusunda iş birliğini artırmak için bir anlaşma imzalandı.

Avrupa merkezli 6G Akıllı Ağlar ve Hizmetler Endüstrisi Derneği (6G-IA) ve Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü (ETSI), 5G ve 6G konusundaki iş birliğini artırmak için bir anlaşma imzaladı. 

6G-IA, “5G’nin ötesinde” (B5G) ve 6G araştırmasına odaklanmış. Ön standardizasyon faaliyetleri, politika ve düzenleyici konular, 5G ve 6G frekans kavramları, uluslararası işbirliği ve yeni nesil endüstriyel kullanım durumlarını şekillendirmek için çabalıyor.

6g

6G-IA’nın ana hedefi, 5G, 5G evrimi ve SNS/6G araştırmalarında Avrupa’nın liderliğine katkıda bulunmak. Anlaşmanın bir parçası olarak 6G-IA, ETSI‘nin Araştırma, İnovasyon ve Standartlar Ekosistemi (RISE) grubunun yanı sıra gelişmekte olan teknoloji alanlarını haritalayan ETSI Teknoloji Radarı (ETR) faaliyetlerinde yer alacak.

6G-IA ve ETSI, araştırmalarının 5G ve 6G standartlarının birbiriyle uyumlu olduğundan emin olmak için birlikte çalışıyor. Ayrıca gelecekteki ağları tanımlamaya yardımcı olacak projeler başlatacaklar. Üstelik 6G teknolojisine odaklanan diğer gruplarla da bilgi paylaşacaklar. 

-- Reklam --

Apple Watch Ultra Rakibi, Huawei Watch Ultimate Satışa Çıktı!

Akıllı saatler giderek daha yaygın hale geldikçe Huawei gibi teknoloji şirketleri, akıllı saatleri için herşeyi yeni baştan yaratıyor. Huawei...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz