Ana SayfaTeknoloji Haberleri7 milyon Dropbox hesabı ele geçirildi!

7 milyon Dropbox hesabı ele geçirildi!

-

Kendi Karakterini Yapabileceğiniz En İyi Avatar Yapma Siteleri!

Artık dünyamız dijital dünyaya geçmekte, birçok siteye veya farklı hesaplara giriş yapıp çıkıyoruz lakin bu tür sitelerde ve hesaplarda kendi avatarınızı yaratmanız mümkün. Bugün...

iCloud skandalı bitmeden yeni bir skandal daha!

Bulut depolama servisleri her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da son dönemde gerçekleşen olaylar servislere güveni azalttı diyebiliriz. Bir kaç hafta önce Apple‘ın iCloud servisinde bulunan ünlü hesapları çalınmış, hesap içerisindeki açık saçık fotoğraflar internet üzerinde paylaşılmıştı.

Daha bu haberi unutmadan bir yeni bulut depolama servisi haberi ile karşınızdayız. 7 milyon Dropbox kullanıcısının hesabı çalındı. Dropbox yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, sistemde herhangi bir açık olmadığı belirtildi, kullanıcılar üçüncü parti uygulamaları yükleyerek hesaplarını kendileri riske atmışlar açıklamasını gerçekleştiren yetkililer, güvenilmez uygulamaları yüklemeleri konusunda uyarı yaptı. 7 milyon az bir rakam değil, Dropbox kullanıcıların hesaplarındaki şifreleri anında değiştirdi, hesabı çalınan kullanıcılar e-posta onayından ve yeni şifreden sonra hesaplarına erişebilecekler.

-- Reklam --
Önceki İçerikStickman Ninjump İnceleme
Sonraki İçerik2048 Oyunu İnceleme

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.