Ana SayfaTeknoloji Haberleri8K Ekranlar Hayatımıza Giriyor!

8K Ekranlar Hayatımıza Giriyor!

-

Kendi Karakterini Yapabileceğiniz En İyi Avatar Yapma Siteleri!

Artık dünyamız dijital dünyaya geçmekte, birçok siteye veya farklı hesaplara giriş yapıp çıkıyoruz lakin bu tür sitelerde ve hesaplarda kendi avatarınızı yaratmanız mümkün. Bugün...

Japonya teknolojiyi tamamen bozan yepyeni bir gelişme ile karşımıza çıkıyor. 8K televizyon kaç inç değere sahip? Dünyanın ilk 8K çözünürlüğe sahip olan 17.3 inç monitörünün tanıtımını yapmış durumda.

Dünya üstünde ekran teknolojileri özellikle de son günlerde oldukça gelişmiş durumda. Artık tabletleri, bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve özellikle de televizyonlar için son derece yüksek çözünürlükler ve kaliteli görüntülere sahip olan çeşitli ekranlar üretiliyor. Yine bu bazda bir önemli gelişme de Japon merkezli olan firmanın piyasaya sürmüş olduğu yepyeni 8K ekran ile başlamış durumda.

İlk Japan Display Üretti

Özellikle de çeşitli akıllı telefonlara ve birçok tabletlere üretmiş olduğu ve ünlü firmalara da sunmuş oldukları harika ekranlar beraberinde bildiğimiz Japan Display adlı Japon firması 8K çözünürlükteki LCD ekranı üretmiş durumda. 8K çözünürlüğe sahip bu yeni panelin boyutu tam olarak 17.3 inç değerinde. Yani tam olarak 43 cm üstünde.

Oldukça gelişmiş olan bu panele sahip ekranın şu an için nerelerde kullanılabileceği açıklanmamış durumda. 8K özelliği nerelerde kullanılabilir? Bu özellikle de tıbbi araçlarda yine bu tarz çeşitli ekranlara ihtiyaç duyulmaktadır. Önümüzdeki günlerde bu gibi konularda oldukça önemli gelişmelerle beraber olacağız gibi gözükmektedir.

İnç Başına 510 Piksel!

İnç başına 510 piksel düşen bu panel, oldukça yüksek çözünürlüğün yanı sıra yine yüksek fps özelliği ile de öne çıkmakta. Oyunlar 8K kaldırıyor mu? Çeşitli oyuncuların ise bu duruma çeşitli itirazları olabilmektedir. Bunun nedeni birçok oyun sistemi 2k çözünürlükleri dahi zor kaldırmaktadır.

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.