Ana SayfaTeknoloji Haberleri9 Volt Pil ile Telefonunuzu Şarj Edin!

9 Volt Pil ile Telefonunuzu Şarj Edin!

-

9 Volt gücünde pili şarj cihazına çevirebilirsiniz!

Günümüzde akıllı telefonlarda en çok şikayet edilen konulardan bir tanesi pil problemi diyebiliriz. Güçlü telefon işlemcilerinin, arka planda çalışan uygulamaların telefonun pilini aşırı derecede tüketmesi akıllı telefonlarda şarj problemi ortaya çıkarıyor. Şarjınızın hemen bitmesine sebep olan konulardan bir tanesi de telefonunuzun ekranı diyebiliriz.

Günümüz akıllı telefonlarında kullanılan ekranlar o kadar kaliteli görüntü sunmakta ki ekranı 1 dakika açıp kapatsanız % 100 şarjınız % 99’a düşebiliyor. Bu durumda yanınızda yedek bir batarya veya taşınabilir şarj cihazı taşımak şart oluyor diyebiliriz. Taşınabilir şarj cihazları bu problemi ortadan kaldırmak için yeterli olur fakat onların da bir süre sonra şarjı bittiği için doldurmak için beklemeniz gerekiyor.

Plan V

Bir Kickstarter projesi daha akıllı telefon kullanımı kolaylaştıracak gibi gözüküyor. Plan V olarak adlandırılan oldukça basit fakat bir o kadar da işlevsel bu cihaz sayesinde istediğiniz her yerde telefonunuzu şarj edebileceksiniz. Her yerde bulabileceğiniz bir pil türü diyebileceğimiz 9 volt gücündeki pil ile akıllı telefonunuzu şarj etmenizi sağlayan bu aparatın seri üretime geçebilmesi için 30 bin dolara ihtiyacı var. Kickstarter üzerinde belirlenen hedefinin yarısına kısa bir sürede ulaşan cihaz, bu fon miktarını topladıktan sonra önümüzdeki yıl piyasaya giriş yapacak.

Akla gelen sorulardan bir tanesi de her akıllı telefon şarj soketinin aynı olmadığı konusu, üretim sırasında farklı soketler için farklı girişlere sahip cihazlar üretilecek. Cihazın kullanımına dair video ile sizleri baş başa bırakalım.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here