ABD’den Lenovo Kullanıcılarına Uyarı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her alanda büyük kolaylıkları hayatımıza taşıma noktasında bulunan ürünleri, şahsımıza tahsis ederek; söz konusu noktada daha aktif bir kullanım seçeneği ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu tür seçenekler zaman zaman kötü sonuçlarla karşılaşmamıza da neden olabiliyor. Teknolojik işlemleri yönlendirme noktasında güvenlik duvarını aşabilme korkusu da içimizde bulunabiliyor. Bu tür korkular nedeniyle fazla özel bilgilerimizi bilgisayarlarımızda bulundurmamaya da çalışabiliyoruz. Aksi takdirde kötü nedenlerle kullanıma da koyulabilme ihtimalini değerlendiriyoruz.

Lenovo Bilgisayarlar Tehdit Oluşturuyor

Superfish uyglaması sıkıntı yaratıyor.

Lenovo kullancıları tehdit altında


Bilgisayar anlamında pek çok kullanıcıyı bünyesinde barındıran ve son derece etkili ürünleri piyasaya sürerek, bu bağlamda çalışmalarını yürüten bir firma olan Lenovo, kullanıcılarına bir tehlike yarabilecek şekilde ürünlerini piyasaya sürüyormuş. Tamamen istemsiz şekilde yapılan bu işlem ile dahil olan program; güvenlik duvarının daha kolay aşılması noktasında etkisini gösteriyor ve kişisel bilgilerinizin çalınmasını daha da kolay bir hale getirebiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan açıklamaya göre, Lenovo bilgisayar modellerini elinin altında barındıran kullanıcılar, Superfish adlı uygulamasının sakıncalı bir uygulama olduğunu belirtti. Amerikan İç Güvenlik Uzmanlığı’nın yaptığı inceleme sonucunda ortaya çıkan bu gelişme, siber saldırılara karşı bilgisayarınızı hedef haline getirebiliyor.

Superfish adlı programı kaldırmanız dahilinde güvenliğiniz yeniden eski durumuna gelerek; bilgisayarınızın tehdit unsuru oluşturacak bir durumla karşılaşmaması sağlanabiliyor. Bu yazılımı kaldırmanın en doğu seçenek olacağı da belirtiliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0