Ana SayfaTeknoloji HaberleriAirPods Pro'ya Spatial Audio Desteği Geldi!

AirPods Pro’ya Spatial Audio Desteği Geldi!

AirPods Pro'lara, uzun zamandır beklenen Spatial Audio ses özelliği geldi! Uzamsal Ses olarak da bilinen bu özellik, ivmeölçer aracılığıyla hareketinizi algılayabiliyor ve hareket ettiğinizde bile ses kaynağının konumunu koruyor.

-

Apple‘ın Airpods Pro‘sunun en son güncellemesi, desteklenen içerikte 3D surround ses deneyimi sağlayan ve uzun zamandır beklenen Spatial Audio’yu yani Uzamsal Ses özelliğini getiriyor.

Yeni aygıt yazılımı 3A283 adını taşıyor ve AirPods 2 kullanıcılarına da ekleniyor. Hem Pro hem de Pro olmayan Airpodlar, Uzamsal Ses biti üst düzey kulaklıklar için ayrılmış olsa da, cihazlar arasında otomatik geçiş sağlıyor.

Apple ilk olarak Haziran ayında Spatial Audio özelliğini detaylandırdı ve sinema salonu benzeri bir surround ses sunmak için kulaklıklara yerleştirilmiş özel yönlü ses algoritmalarını ve sensörleri kullandığını ortaya çıkardı.

Editör’ün Seçimi : Yeni Nesil iPad Air Tanıtıldı – Çarpıcı Özellikleri!

Kulaklık, ivmeölçer aracılığıyla hareketinizi algılayabiliyor ve hareket ettiğinizde bile ses kaynağının konumunu koruyor. Bu muhteşem özelliğin artık AirPods Pro’larda olması sevindirici bir haber doğrusu

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here