Akıllı Facebook Yolda

Son zamanların en çok kullanılan sosyal paylaşım platformu Facebook, küçükten büyüğe herkes tarafından kullanılıyor. Bunun yanı sıra Facebook üzerinden iş yapanlar, oyun oynayanlar, haberleri takip edenler diye de sıralayabiliriz. Facebook günde milyonlarca üyeye ev sahipliği yapıyor. Tüm bunların yanında fake hesaplar da Facebook’da büyük bir artış göstermektedir. Bir de Facebook üzerinden kötü ve uygunsuz paylaşım yapanlar var. Uzun zamandır bu konu hakkında çalışma yapan yetkililer, Facebook kullanıcılarının karşısına akıllı Facebook ile çıkmaya hazırlanıyor. Yapay zeka programı üzerinde çalışmalara yapan Facebook yetkilileri geliştirecekleri yazılım ile bu kötü paylaşımların biraz olsun önüne geçmeyi hedeflediği kesin.

Facebook’un Artık Yapay Bir Zekası Olacak

Facebook yetkililerinin üzerinde çalıştığı yapay zeka yazılımından bahsedecek olursak, uygunsuz olarak paylaşılan fotoğraflarda, paylaşım yapmadan önce “ ANNENİN VE PATRONUNUN BUNU GÖRMESİNİ İSTEDİĞİNDEN EMİN MİSİN?” sorusu çıkacak. Bu yazılım ile insanların sarhoşken paylaştığı fotoğrafların engellenmesi amaçlanırken, aynı zamanda da Facebook dijital asistan yaratmaya çalıştıklarını da belirten yetkililer bu durumda ellerinden geleni yapmakta. Dünyanın en yaygın uygulamalarından olan Facebook, artık akıllı olacak. Önümüzdeki yıllarda daha yeni yazılımlarında uygulanacağını belirten yetkililerin Facebook üzerinde yaptıkları çalışmalara ara vermeyecekleri de kesin.

Facebook profili olmayan, günümüzde çok az sayıda insan var ve onların da büyük çoğunluğu yaşlılar. Artık küçük çocukların bile Facebook profili bulunmakta. Hal böyle olunca Facebook, rakiplerine karşı bir adım önde olduğu da kesin.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0