Ana SayfaTeknoloji HaberleriAkıllı Saat LG Watch Urban ve Apple Watch Aynı Kolda

Akıllı Saat LG Watch Urban ve Apple Watch Aynı Kolda

-

Akıllı teknoloji ürünleri bir bir sıralanırken üst sıralarda kendine yer edinmeye hazırlanan akıllı saat piyasası her gün biraz daha sektörel olarak kızışıyor. Akıllı saat piyasasında sektörün en iyileri arasında gösterilen iki teknoloji harikası LG Watch Urban ve Apple Watch aynı kolda görmek istedik.

Teknoloji insan hayatını her gün kolaylaştırıyor. Bunun bariz örneklerinden akıllı telefonlardan sonra Akıllı televizyon ve Akıllı evler diye sıralanırken bunların üstüne Akıllı saatlerimiz eklendi. Kolda taşınan saatlerin henüz şarj edilme fikrine kullanıcılar
alışamasada, bu durum teknoloji severler için öyle büyük ölçekli bir sorun gibi durmuyor.

akilli-saatler-lg

Yakın geçmişe sahip olan Akıllı saatlerin Akıllı telefonların yerini alması yada muadil olarak piyasaya sahip olması için hala önlerinde uzun ve yüksek bir tırmanmaları gereken uzun bir yol var. Buna rağmen teknolojinin dev markaları rakiplerine istinaden bir nebze önde yol almak için ar-ge konusunda hergün yeni çalışamlar yapıyor.

Bu teknoloji devlerinin başını çeken ve piyasanın söz sahibi olan Akıllı cihazların öncüsü Apple ve Asya pazarının göz  bebeklerinden olan LG bariz bi şekilde işi önde götürüyor. Peki bir teknoloji sever olsanız bire bir kıyas yaparak hangi Akıllı Saate
sahip olmak isterdiniz. Bu sorunun cevabını iki büyük rakibi aynı kolda görerek öğrenelim.

akilli-saatler-lg urban

Henüz Akıllı Saatlerle ilgili oturmuş belli bir işlemci yada donanım konfrigasyonu olmasada görsellik açısından Akıllı saatlere bir göz gezdirelim. Kısa bilgilerle beraber bakalım.

Asyanın gurur LG ile başlayalım, LG bu akıllı saatinde Android Wear işletim sistemini kullanmış. Android 4.3 ve üstü tüm işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarla senkronize şekilde çalışan bu saatin uyum listesi ise katetmesi gerek yol kadar uzun.

Ancak rakibi olan Apple Watch ise Iphone 5 ve üstüne çıkan modellerle uyumlu. Cihazlarda saat bölümüne bakıldığında LG Watch Urban’in 42 mm olan saat boyuna karşı Apple Watch ise bu boyutun neredeyse yarısı gibi bir büyüklükte karşımıza çıkıyor. Lakin Apple watch’ın iç mekanizması ise 38 mm olduğunuda belirtmek gerekir.

akilli-saatler-apple

Son olarak sahip bu iki Akıllı saatten her hangi birine sahip olmak isterseniz Ödeyeceğimiz rakamlar şu şekilde

Apple Watch : 400 $
LG Watch Urban : 350 $

Yani kolumuzda bir Akıllı Saat istiyorsak ortalama 1.000 TL gibi bir rakama bu Akıllı saatlerden herhangi birine sahip olabiliriz.

Apple Watch En Popüler Uygulamalar

akilli-saatler
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here