Akıllı Telefonlar Kaza Riskini Artırıyor

Günümüzde gelişen teknoloji ile akıllı telefonlar hayatımızın pek çok alanında kolaylık sağlamaktadır. Bu akıllı cihazlar ile hemen her şeyi yapabilmekteyiz. Bu durumda uzmanların bir uyarısı geldi. Akıllı telefon ile araba kullanmak kaza riskini artırıyor. Şahsen benim aklıma gelen ilk şey; bu telefonların, arabanın teknik olarak arızalanmasına neden olduğu oldu. Bu konuda biraz araştırma yapınca öğrendik ki alakası bile yok. İnsanların sosyal medyadan uzak kalamaması ve bunlara cevaben göz atması kaza riskini 23 kat artırıyor. Bu konuda yapılan bir araştırmaya göre kazaların büyük bir oranda bu durumdan kaynaklandığı gözlemlenmiştir.

Akıllı Telefonlar Kazaya Sebebiyet Veriyor

İnsanların araba kullanırken gelen bildirimlere göz atması yada gelen mesajlara ve gelen aramalara cevap vermesi kaza riskini 23 kat artırdığını gözlemleyen uzmanlar bu konuda dikkatli olmaları için sürücüleri uyarmaktadırlar. Sürücülerin ise kendilerine olan güvenlerinden dolayı trafikte telefonla uğraşmaları sonucunda bir çok kaza meydana gelmektedir. Bu konuda gelen uyarılara rağmen dikkat edilmeyen bir durum olan, trafikte telefonla uğraşmak, bir çok kazaya neden olmakla beraber, sadece kendi canınızı tehlikeye atmakla kalmayıp, çevrede bulunanların canını da tehlikeye atmış bulunmanız, iyi bir durum değildir.

Trafikte telefonla uğraşmak çok tehlikeli ve yasallığı olmayan bir durumdur. Trafikte telefonla uğraşan sürücüleri şikayet edebilme özgürlüğüne sahipsiniz. Bu durumu göz ardı ederseniz belkide bir çok kişinin can ve mal kaybına uğramalarına sebebiyet verebilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0