Akıllı Yatak

Her şeyin akıllı olduğu bu son günlerde bu alanda gerçekten oldukça fazla ilerleme kaydedilmiştir. Bu alanda yapılan en büyük yeniliklerden birisi olan akıllı ve giyilebilir teknolojiler de bu durumun cabası. Bu konuda üretilen her ürün, bir önceki ürüne kıyasla daha akıllı ve daha fonksiyonel olmaktadır. Bu durumda yapılan bir yenilik de akıllı yatak olmuştur. Akıllı yatakların en çok kullanılacağı alanlar ise hastane alanlarıdır. Bu durumda bu yatakların en önemli özelliklerinden birisi de yüzeyine su değdiğinde alarm çalmasıdır.

Altını Islatan Çocuklarda da Kullanılabilir

Bu konuda altını ıslatan felçli hastalar ya da dökülen sular karşısında bu yatak alarm çalmaktadır. Orman mühendisi olan iki arkadaşın girişimciliği sayesinde tasarlanan ve geliştirilen bu yatak, özellikle de çocuklarda altını ıslatma durumlarında alarm çalarak uyarı vermektedir. “Ürün, üzerinde yatan çocuk veya yaşlı altını ıslattığında sensör sayesinde alarm çalarak, bakıcıyı ya da bu kişilerin yakınlarını uyarıyor. Bu sayede, yatan kişinin uzun süre ıslak ortamda kalmaması sağlanıyor” diye konuşan mühendis Özkan, bu akıllı yatakların en kısa zamanda hayata geçirileceğini belirtti.

“Projeyi üretime geçirmek için şirket kuracağız. Bu konuda önemli mesafe katettik. Patent başvurusunu da yaptık. Projeyi en kısa zamanda hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Satış hedefimizde kreş ve hastaneler var. Ürünü, Avrupa ülkelerine de pazarlayacağız” diye konuşan Zeki Candan ise, bu alanda ilerleyeceklerini belirtti.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0