Ana SayfaTeknoloji HaberleriAMD ve Samsung Yeni Ortaklığı Açıkladı

AMD ve Samsung Yeni Ortaklığı Açıkladı

AMD ve Samsung yeni bir grafik birimi teknolojisi üzerinde çalışmaya başladı. AMD ve Samsung anlaşmasının detayları neler?

-

Akıllı telefon teknolojileri konusunda en iddialı marka olan Samsung, bu alanda yeni anlaşmalar yaparak geleceğini garanti altına almak istiyor. Markanın bunun için sürekli olarak yeni adımlar attığını görüyoruz. Son olarak AMD ve Samsung anlaşması açıklandı.

Bu anlaşmayla beraber mobil telefon teknolojilerinin ne boyuta geleceği konusunda da bilgiler verilmiş oldu. Mobil teknolojinin ilerleyişini en iyi şekilde özetleyecek olan yeni anlaşmanın detaylarına geçelim. Bakalım Samsung nasıl sürprizler hazırlıyor?

AMD ve Samsung Grafik Birimi Anlaşması

İki firma arasında yapılan anlaşmanın kaynağı grafik birimleri. Nvidia ile beraber dünyanın en büyük grafik kartı üreticilerinden biri olan AMD ile mobil grafik kartları için bir anlaşma yapılmış durumda. İki firma beraber yapacakları çalışmayla beraber akıllı telefonlarda kullanılacak olan grafik birimlerini bir tık öteye taşıyacak.

Zaten konsollarda ve bilgisayar modellerinde kullanılan grafik birimlerinde nasıl bir gelişim olduğunu biliyoruz. Aynı durumun mobil teknolojilerde de geçerli olması amaç ediniyor. Samsung’a göre oyun konsolları ve bilgisayarlarda elde edilen grafik başarısı mobil dünyada da aranmaya başlandı.

AMD ve Samsung

Hatta oyuncuların bile bu alana doğru yönelmeye başlayacakları düşünülüyor. Hal böyle olunca Samsung’un şimdiden yeni teknolojiler üzerinde çalışma gibi bir çabası var.

Yapılan anlaşmada tam olarak bu konu üzerinde yoğunlaşılmasına neden oluyor. Anlaşmaya göre AMD’nin mimari teknolojisi olan RDNA mimarisi üzerinde çalışmalar yapılacak. Samsung bu mimari teknolojisi üzerinde yaptığı çalışmalar için şirkete telif ödeyecek ancak çok daha gelişmiş bir grafik birimi teknolojisi elde edilecek.

Şu an için hangi modellerde bu grafik birimlerinin kullanılacağı konusunda bir bilgi yok. Özellikle oyun telefonları mı geliştirilecek bunu şu an için bilemiyoruz. Fakat görünen o ki çok iddialı yeniliklere ve yepyeni teknolojilere hazır olmak gerekiyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here