Amerika, Siber Savaş Bürosu Kuruyor

İnternet üzerinden çoğu bilgiye ulaşılabilecek bir konumda bulunarak, hayatımıza devam ediyoruz. Yalnız bahsettiğimiz sanal ortamı, bu tür faydalı işleri gerçekleştirmek için kullanmayan kötü niyet sahibi insanlar da bulunuyor. Bu insanlar, siber saldırılarda bulunarak; kişisel veya kurumsal anlamda yer edinmiş özel bilgileri ele geçirmek için çaba sarf ediyorlar.

Siber Saldırılara Kurumsal Önlem

Siber savaş büroları kuruldu

Sİber saldırıları engellemek amacıyla büro kuruldu


Siber saldırılara en fazla maruz kalan ülkelerin başında Amerika geliyor. Başta Sony Pictures olmak üzere birçok şirket korsanlar tarafından gerçekleştirilen sanal saldırıların mağduru olarak değerlendirildi. Bu tür şirketlere yapılacak olan herhangi bir olumsuzluğu önleyici tedbirler almak amacıyla Amerikan Hükümeti tarafından yeni bir girişimde bulunuldu.

US Cyber Threat Intelligence Integration Center adıyla faaliyete geçecek ve bu bağlamda siber saldırıları önlemek için hükümet tarafından her zaman izni olacak bir büro oluşturulması kararlaştırıldı. Beyaz Saray cephesinden gelen habere göre, söz konusu şirket herhangi bir bakanlıkla eşdeğer düzeyde olacak ve bu şekilde çalışmalarını yürütecek.

Bu projenin hayata geçirilerek, devreye girmesindeki asıl sebep ise, FBI ve CIA gibi devlet kurumları arasında irtibat kopukluğu olması olarak değerlendiriliyor. Bu iletişim zayıflığı nedeniyle de US Cyber Threat Intelligence Integration Center adlı kurumun kurulması gerektiği belirtiliyor. Her iki devlet kurumunun da büyük çaplı siber saldırılara karşı yetersiz bir durumda kalması nedeniyle bu tür bir ofis kurulmasının zorunlu bir durum haline getirildiği belirtildi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0