Android 5.1 Şubat Ayında tanıtılabilir !

Kasım ayında yayınlanan Android 5.0 Lollipop ardından hemen bir güncelleme gelmiş ve Android sürümü 5.0.1 e yükseltilmişti. Çok küçük düzeltmeler içeren bu güncellemenin ardından gelen habere göre Google Android ‘te bir dizi daha iyileştirmeler sunmak için 5.0.1 Lollipop sürümünü 5.1 e güncellemeyi planlıyor.

Söylentilere göre ram yönetimi, batarya yönetimi, network yönetimi, kablosuz bağlantı ile ilgili bir takım sorunların düzeltilmesi ve performans arttırıcı özellikler eklenmesi öngörüldüğü açıklandı.

Güncellemenin Şubat ayı civarı gelebileceği öngörülürken hali hazırda Android 4.x den Android 5 Lollipop sürümüne terfilerinde devam etmesi bekleniyor. bu sürecin tam olarak nasıl yönetileceği de henüz muamma.

Bu kadar sık güncellemeye alışkın olmadığımız için ayrıca güncelleme için 5.0.1 den 5.0.2 yerine 5.1 gibi numaratik kısımda atlamaların yapılması 5.0 Lollipop ta henüz tam olmayan veya istenilen performansı vermeyen bir takım eksiklikler olduğu hissine kapılmamıza neden oldu doğrusu.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0